Јога за трчачи – позиција “тркало”

Веќе подолго време трчате и саката да ги подобрите резултатите? Не заборавајте дека трчањето не е доволно доколку навистина сакате да се занимавате со овој спорт. За да ги подобрите вашите перформанси, потребен ви е дополнителен тип на тренинг: зајакнување на мускулите на рацете, стомакот, грбот, што можете да го правите со пилатес, крос фит, јога… Јогата е одлична затоа што дополнително ги истегнува мускулите. Една од јога позите која се препорачува за „трчачи“ е позата „Тркало“.

blog 16 noe 2015

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s