Регенерација на кожата во текот на летото

Покрај тоа што се трудиме да ја заштитиме кожата од штетните УВ-зраци во текот на летото, регенерација на кожата на крајот на летото е нешто што не смееме никако да го заборавиме. Сончевите зраци и топлото време ја оштетуваат кожата, па соодветен третман може да и ја врати влажноста, енергијата и здравиот изглед.

Dr.Theiss_Mali_Soveti_Avgust-1

Она што е задолжително по летниот одмор е пилинг на кожата, а откако таа ќе биде соодветно исчистена, третман со крем за лице со витамин А и витамин Е, кои се моќни антиоксиданси кои ја забрзуваат регенерацијата на клетките – како Долива интензивниот LIGHT крем за лице.

 

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s