Во парк со… Искра Искрич (Подмачкано од Алгасан)

Градски парк и е една од омилените локации за трчање, па затоа се најдовме таму.

Некои од нас ја знаат како Искра Искрич (особено твитерџиите), а некои како Искра од SNR (Skopje Night Running/ Скопско ноќно трчање).

Или, со други зборови, Искра Јовановска е ептен позитивна девојка која е една од тројцата ликови што стојат зад групата “Скопско ноќно трчање”, банда од суперкул дечки што можете да ги видите навечер како трчаат низ Скопските улици. 🙂

А бидејќи е многу посветена трчачка, Искра покрај тоа што се истегнува по трчање, си користи и Алгасан Мобил гел интензив за опуштање на мускулите. 🙂

 

 

фото: Кире Галевски

 

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s