Алгасан авантура: Крушево низ корија

Од 19 до 21 август во прекрасното Крушево се одржа уште еден аутдор настан (а како што веќе знаете, Алгасан тимот е редовен на скоро сите дружби од овој тип) – Крушево низ корија аутдор фестивал.

Како изгледаше на кратко: Преку 300 учесници од сите возрасти (да, имаше и дечиња :)), две велосипедски офроуд тури (мала и голема), една планинарска тура, тандем летови со параглајдер, камп на Мечкин камен и журче со DJ-и, фантастична природа, неверојатен поглед на Крушево и околината, чист воздух, многу адреналин, возбуда, авантура… од Мечкин камен, Станич, Кипрово, Слива, манастирот Свето Преображение, Мусица, назад до Слива, преку езерото до Македониумот и до Хотел Монтана, како крајна точка за одмор, ручек, раскажување на импресии, одмарање на мускулите и релаксација со Алгасан

This slideshow requires JavaScript.

За убавината, планината, природата, мирисот на коријата, авантурите и дружбите и муабетите може да се зборува до бескрај, но ќе ги оставиме настрана зборовите и ќе оставиме да зборуваат сликите од нашата галерија… 🙂

Довидување до следната аутдор авантура, до следниот офроуд, до следниот врв, до следното трчање… 🙂

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s