Видео интервју со Никлас Холстен – подмачкано со Алгасан

На овогодинешното, седмо издание на ЕХО фестивалот на планински филм (подмачкано од Алгасан 🙂 ), се подруживме со Никлас Холстен – најдобриот фрирајд сноубордер од Финска, кој се има натпреварувано и освоено бројни сноуборд натпревари ширум Европа и своевремено беше дел од Freeride World Tour.

Mинатата година Никлас беше во Македонија и Косово, каде заедно со сопругата Нивес и Томе Котески и Методи Чилиманов ги искачија врвовите Кораб и Кепи Бард,  спуштија прва линија по Кепи Бард, а Никлас тука сними и дел од неговиот краток документарен филм After You.

Advertisements

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s